Sedací vaky, taburety i závěsná křesla, aneb atypická místa k sezení v bytě

I když máte velký byt, nemusí to vždy znamenat, že dokážete usadit i celou návštěvu. A co si budeme povídat, sezení na zemi jednoduše není tím nejlepším kompromisem. Jak zajistit dostatek prostoru k sezení i v případě, že se vás v bytě ocitne více než normálně nebo že je váš byt prostě malý?

Situaci mohou zachránit taburety i skládací či zásuvné židle

Taburety – měkké polštářky nebo bobky, jak je jim také říká, jsou jednoduchým řešením, jak získat místo k sezení. Jsou flexibilní, skladné a pokud se podíváte do designových časopisů, tak i velice trendy.

Podobné jsou na tom i různorodé skládací a zásuvné židle a stoličky. Na trhu jsou nabízeny například konferenční stolky se stoličkami, které jednoduše zasunete pod stůl a nijak tak neruší prostor. V případě potřeby je stačí jen vysunout a je to.

Podobně jsou na tom i skládací židle, sady se skládacími stoly nebo multifunkční skládací nábytek, který stále více získává na popularitě. Jestliže nevíte, kam skládací židle uložit, zkuste třeba zeď! Židle na ni jednoduše přidělejte a v případě potřeby sundejte a rozložte. Pěkné dřevěné židle navíc mohou posloužit jako neotřelý designový prvek.

Rohy jsou ideální pro sedací vaky, závěsná křesla nebo polstrované židle

Do rohu toho obvykle moc nevměstnáte, ale jako místo na sezení jsou ideální. Udělat z něj rovnou třeba čtecí koutek může být skvělým způsobem, jak vytvořit vlastní originální projekt. Podobné je to i s okenními sedadly. Pokud máte široké nebo nízké parapety, můžete na ně jen přidat měkké polštáře nebo přistavit krátkou stoličku a další romantické místo k sezení je na světě.

Sednout si můžete například i do skříně! A nejen v případě, že zde chcete trucovat. Velký šatník lze využít například jako útulné a schované pracovní místo. Stačí vložit malý stolek a vysunovací židli a originální sedací kout je na světě. Přidejte závěs nebo světelný řetěz a přátelé se vás budou ptát, který designér vám tohle navrhl.

Skvělá jsou i rozložitelné gauče. Bytelné sedací polštáře lze skládat na sebe a rozložit, když přijde návštěva. Spoustu místa nabídnou i rozložitelné rohové sedací soupravy.