Inspirace na vánoční dárky do bytu

Možná si stále lámete hlavu s tím, co koupit k Vánocům pro rodiče nebo třeba kamarády. Jednou z možností je vybrat jim něco, co se jim bude hodit do bytu, využijí to a zároveň je to potěší. Pokud trochu znáte jejich vkus, třeba vám přijdou vhod následující tipy, a povede se vám pořídit dárek, co opravdu nadchne.

Vkus obdarovaného je to hlavní

Při výběru dárku do bytu je důležité, zda obdarovaného opravdu dobře znáte. Jsou ženy (věřte nebo ne), které nesnáší, jakmile dostanou cokoliv do kuchyně. Tak trochu je to pak hodí do pozice „domácí puťky“ a radost byste jim tím opravdu neudělali. Někdo třeba zase nemá rád, když by měl v bytě na každé poličce deset vystavených drobností, raději tam má jednu podstatnější věc a dostatek volného prostoru. A tak, i když vám se zdá, že by byt kamarádky potřeboval doplnit různé dekorace, sošky a keramické nezbytnosti, zařiďte se dle toho, co se líbí jí.

Dárky pro domácí pohodlí

S představou domova a zimního večera má většina lidí spjatou uvolněnou atmosféru, klid a bezpečí. Můžete tedy takové pocity u svých blízkých podpořit. Co by jim dopřálo ten bezstarostný pocit? U někoho můžete vsadit na houpací křeslo, jiný dá přednost sedacímu pytli nebo třeba pohankovému sedáku. Někoho může potěšit zajímavá sada polštářů, kterými si obloží své místečko na sedačce.

Drobnosti do kuchyně

A zde opravdu nemáme na mysli kuchyňského robota nebo mixér. Pokud vaši přátelé ocení kvalitní víno, možná se jim bude hodit elegantní stojan, případně zajímavá vývrtka. Při vaření mohou přijít na řadu mlýnky na koření nebo různé sady misek. Pokud vaši blízcí holdují dobrému čaji, můžete jim vybrat čajovou konvici s šálky.

Doplňky a dekorace

Při výběru dekorací je nanejvýš vhodné znát vkus obdarovaného, abyste nešlápli vedle. Je to snazší, pokud třeba víte, že kamarádka sbírá konkrétní figurky andělů nebo kočiček. Snažte se vybrat něco, co do bytu opravdu zapadne a bude tu příjemně působit. Někdo ocení elegantní vázu, jiný květinu v květináči. Velmi hezké jsou dárky vytvořené z fotografií. Můžete udělat rámeček s fotokoláží nebo si pohrát a objednat na zeď třeba kombinaci důležitých dat (svatba, narození dětí) s doplněnými fotkami a citáty.

Přečtěte si také

Jak vybrat rolety do bytu Nejen když je venku krásně a sluníčko celý den svítí, ale i v podvečerních hodinách, kdy chcete své soukromí ochránit před zvídavými pohledy sousedů či kolemjdoucích - v obou případech se vám bezespor...
Podzimní dekorace pro váš byt Podzim je velmi zvláštním ročním obdobím. Někdo jej nemůže vystát, stěžuje si na ranní mlhy a sychravé počasí, jiný si ho neskutečně užívá – pro jeho barvy, vůně, šustění spadaného listí, paprsky slun...
Jak vybrat stojací lampu do bytu? Velmi důležitou součástí bytu je jeho osvětlení. Zcela jinak na nás působí tmavá místnost, kde snadněji podlehneme špatné náladě a úzkosti, jinak místnost příjemně osvětlená. Zároveň někdy potřebujeme...