Zaostřeno na sedačky aneb jak je dekorovat dle barev i stylů

I když obývací pokoj obsahuje mnoho dekorativních prvků, největší pozornost na sebe bezesporu přitahuje sedačka. Je centrem místnosti, místem setkávání i odpočinku a tím pádem láká k relaxaci i zábavě. Způsob, jakým se rozhodnete svou sedačku stylizovat, tak může mít vliv na celkovou soudržnost prostoru. Jak na to, aby sedačka lákala k relaxaci a přirozeně zapadala do interiéru?

Šedým pohovkám sluší zářivé barvy, na černé kůži zase vyniknou výrazné textury

Velice důležitou roli hraje jak barva pohovky, tak barva doplňků. V současnosti jsou velice oblíbené jednoduché šedé pohovky. Těm asi nejvíce sluší jasné a odvážné barvy – například žlutá a tyrkysová by mohly být opravdovou trefou do černého. K nenápadné šedé se hodí i různé barevné vzory, jak na polštářích, tak přehozech.

Mezi další oblíbené neutrální odstíny sedaček patří hnědá. Tmavě hnědým pohovkám to bude slušet se světlejšími neutrálními barvami s tím, že barevnější akcent se může objevit jinde v místnosti – například na kobercích či závěsech. Hnědým pohovkám však sluší i zelená nebo červená.

Milovníci elegance v podobě černé kůže mohou mít, co se barev týče, naprosto volné ruce. K černé totiž jednoduše ladí úplně všechno. V tomto případě by měl být brán zřetel spíše na volbu materiálu i provedení doplňků. Více se hodí polštáře s matným povrchem než s lesklým, a čím větší textura, tím lepší. K hladké kůži jde vrstvený materiál opravdu skvěle.

Polštáře? Vždy v lichém počtu!

Co se týče polštářů jako takových, vždy je dobré se držet lichého počtu. Dalším skvělým tipem je i kombinace několika formátů. Největší polštáře by měly být na okrajích pohovky, zatímco ty nejmenší uprostřed.

Ke gauči patří i oblíbená deka, která vás zahřeje při večerech strávených u televize, knížky nebo sklenky vína. Je nejen praktická, ale může být rovněž dalším z prvků, jimiž lze pohovku zdobit. Deka by měla být na pohovce složena podélně, část by pak měla viset přes opěradlo. Ideální jsou spíše neutrální barvy, obzvláště v případě, kdy jsou přítomny barevné polštáře.

K sedačkám se hodí i malinké postranní stolky na odkládání knížek, časopisů, ovladače nebo i na květinu či jiné dekorace. Takový stolek pak vypadá jako přirozená součást posezení a dotváří útulný dojem. Pokud vás nikdy nenapadlo nad sedačkou takto přemýšlet, nyní máte plno podnětů pro inspiraci. Vždy je totiž co zdokonalovat.

Přečtěte si také

Vyzdobte si byt na Vánoce dle letošních trendů Možná máte každoročně naprosto stejnou výzdobu bytu. Donesete ozdoby a různé dekorace ze sklepa nebo je vyndáte ze skříně a rozmístíte po bytě. Na každý rok jsou ale trochu jiné trendy ohledně vánoční...
Pěstování květin v bytě Květiny pro mnohé z nás představují nejen zálibu, ale především dekoraci v interiéru. Je pravda, že místnost rázem vypadá úplně jinak, když jí zdobí rozkvetlé rostlinky, že je to tak? Pokud i vy patří...
Vestavěné skříně vyřeší úložné prostory. Už je máte doma? Nedostatek úložných prostorů v bytě je velmi častý problém, se kterým se nepotýkáte jen vy, ale i řada dalších lidí. Pokud žijete v bytě, pak možná často řešíte, kam uložit sezonní oblečení, kde najít...