Zaostřeno na sedačky aneb jak je dekorovat dle barev i stylů

I když obývací pokoj obsahuje mnoho dekorativních prvků, největší pozornost na sebe bezesporu přitahuje sedačka. Je centrem místnosti, místem setkávání i odpočinku a tím pádem láká k relaxaci i zábavě. Způsob, jakým se rozhodnete svou sedačku stylizovat, tak může mít vliv na celkovou soudržnost prostoru. Jak na to, aby sedačka lákala k relaxaci a přirozeně zapadala do interiéru?

Šedým pohovkám sluší zářivé barvy, na černé kůži zase vyniknou výrazné textury

Velice důležitou roli hraje jak barva pohovky, tak barva doplňků. V současnosti jsou velice oblíbené jednoduché šedé pohovky. Těm asi nejvíce sluší jasné a odvážné barvy – například žlutá a tyrkysová by mohly být opravdovou trefou do černého. K nenápadné šedé se hodí i různé barevné vzory, jak na polštářích, tak přehozech.

Mezi další oblíbené neutrální odstíny sedaček patří hnědá. Tmavě hnědým pohovkám to bude slušet se světlejšími neutrálními barvami s tím, že barevnější akcent se může objevit jinde v místnosti – například na kobercích či závěsech. Hnědým pohovkám však sluší i zelená nebo červená.

Milovníci elegance v podobě černé kůže mohou mít, co se barev týče, naprosto volné ruce. K černé totiž jednoduše ladí úplně všechno. V tomto případě by měl být brán zřetel spíše na volbu materiálu i provedení doplňků. Více se hodí polštáře s matným povrchem než s lesklým, a čím větší textura, tím lepší. K hladké kůži jde vrstvený materiál opravdu skvěle.

Polštáře? Vždy v lichém počtu!

Co se týče polštářů jako takových, vždy je dobré se držet lichého počtu. Dalším skvělým tipem je i kombinace několika formátů. Největší polštáře by měly být na okrajích pohovky, zatímco ty nejmenší uprostřed.

Ke gauči patří i oblíbená deka, která vás zahřeje při večerech strávených u televize, knížky nebo sklenky vína. Je nejen praktická, ale může být rovněž dalším z prvků, jimiž lze pohovku zdobit. Deka by měla být na pohovce složena podélně, část by pak měla viset přes opěradlo. Ideální jsou spíše neutrální barvy, obzvláště v případě, kdy jsou přítomny barevné polštáře.

K sedačkám se hodí i malinké postranní stolky na odkládání knížek, časopisů, ovladače nebo i na květinu či jiné dekorace. Takový stolek pak vypadá jako přirozená součást posezení a dotváří útulný dojem. Pokud vás nikdy nenapadlo nad sedačkou takto přemýšlet, nyní máte plno podnětů pro inspiraci. Vždy je totiž co zdokonalovat.

Přečtěte si také

Jak vybrat stojací lampu do bytu? Velmi důležitou součástí bytu je jeho osvětlení. Zcela jinak na nás působí tmavá místnost, kde snadněji podlehneme špatné náladě a úzkosti, jinak místnost příjemně osvětlená. Zároveň někdy potřebujeme...
Jak vybrat interiérovou fontánu do bytu? Klid, tlumené světlo, zurčení vody - to zní jako ideální kombinace pro příjemný relax. Není třeba vysedávat u potoka, abyste si mohli uchu lahodící zvuk tekoucí vody užít i doma. Postačí k tomu interi...
Tipy, jak udělat z obyčejné koupelny osobní svatyni Když se řekne slovo relax, mnoho lidí si jistě vybaví horkou vanu plnou voňavé pěny, svíčky a příjemnou hudbu. Doba strávená v koupelně bývá po náročném dni dobou odpočinku a chvílí, kdy je možné věno...