Jak na Vánoce provonět byt?

Vánoce máme jistě spjaté s nejednou charakteristickou vůní. Někomu se vybaví pečení vánočního cukroví, jinému zapálení purpury, někdo miluje vůni jehličí nebo vánočního punče. Některé k vám domů přijdou tak nějak automaticky s přípravami na svátky, někdy tomu ale můžete trochu pomoci a vůně si zde vykouzlit dle svého přání.

Vůně ovoce a koření

Pokud se chcete o provonění a vánoční naladění bytu postarat sami, klidně popusťte uzdu své fantazie. Vhod může přijít kombinace ovoce a koření. Stačí přivést k varu vodu, ve které je nakrájené jablko a kůra z pomeranče. Můžete sem přidat i hřebíček, nové koření, muškát nebo skořici. Jakmile vše zahřejete a necháte chvilku povařit, vůně se vám bude linout celým bytem.

Spolu s dětmi si můžete vytvořit i jablka nebo pomeranče ozdobené kořením. Když do nich zapícháte hřebíček, případně je ještě přidáte na misku se skořicí a badyánem, postupně se z nich bude uvolňovat příjemná vůně. Ovoce můžete i usušit a zavěsit na nit. Pokud si chcete provonět skříně, můžete dát do látkových sáčků sušené ovoce spolu s kořením.

Využijte jehličí

Tahle vůně je taky neodmyslitelně spjatá s vánočními svátky. Pokud větvičky jehličnanů naaranžujete do vázy nebo do misky, hezky vám provoní byt. Můžete si udělat i truhlíky na okenní parapety. Do truhlíku stačí dát pěnu na zapichování větviček nebo vodu. Ve vodě vám samozřejmě větvičky vydrží déle. Pokud je dáte do pěny, je možné je vždy trochu orosit rozprašovačem, aby příliš rychle neopadaly.

Pestrý výběr vůní v obchodě

Možná ale dáte přednost tomu, že si jednoduše zapálíte v bytě aroma lampu, zakoupíte vhodný éterický olejíček nebo vonnou svíčku. Během Vánoc patří mezi oblíbené vůně vanilky, skořice, borovice nebo citrusových plodů. Ať už vyberete cokoliv z toho, co dnešní trh nabízí, může se jednat zároveň o velmi milou dekoraci bytu, celkový design a barvu můžete sladit se zbytkem místnosti.

Přečtěte si také

Užijte si léto s klimatizací v bytě Klimatizace už dávno není věc, se kterou bychom se setkávali pouze v lepších hotelových pokojích, v kancelářích nebo v obchodech. Stále více lidí poznává kouzlo klimatizace v bytě, která výrazně zvýší...
Vestavěné skříně vyřeší úložné prostory. Už je máte doma? Nedostatek úložných prostorů v bytě je velmi častý problém, se kterým se nepotýkáte jen vy, ale i řada dalších lidí. Pokud žijete v bytě, pak možná často řešíte, kam uložit sezonní oblečení, kde najít...
Tipy, jak udělat z obyčejné koupelny osobní svatyni Když se řekne slovo relax, mnoho lidí si jistě vybaví horkou vanu plnou voňavé pěny, svíčky a příjemnou hudbu. Doba strávená v koupelně bývá po náročném dni dobou odpočinku a chvílí, kdy je možné věno...