Nechte šatník vyniknout aneb tipy, jak udělat z oblečení součást interiéru

Oblečení je naše vizitka a jak se říká, šaty dělají člověka. Zatímco své nejoblíbenější kousky běžně ukazujeme v práci, při posezení s přáteli nebo nakupování, doma je zavřeme do skříně, kde čekají na svou další příležitost. Proč ale nevystavit svůj šatník i doma a udělat z něj zajímavý interiérový prvek? Vědět, jak na to, se obzvlášť hodí majitelům menších bytů, kteří neustále svádějí souboj s prostorem. Nechte se inspirovat!

Originální věšáky lze udělat i z běžně dostupných předmětů

Velice oblíbeným způsobem, jak skladovat oblečení a zároveň jej ponechat v otevřeném prostoru, je pojízdný věšák na šaty. Nejen, že s ním lze lehce manipulovat z místa na místo, ale lze také upravit výšku a využít jej pro dlouhé šaty, kabáty i halenky. Takto vystavené oblečení je možné seřadit například podle barev či délky a využít jej jako barevný akcent v místnosti.

Věšáky mohou být ale mnohem kreativnější a originálnější. Skvěle například vypadá věšák vyrobený z větve nebo užšího kmene stromu, který lze například zavěsit na strop a opatřit klasickými dřevěnými ramínky. Podobný stylový kousek může představovat i starý dřevěný žebřík, který lze rovněž pověsit nebo jen opřít o zeď a prádlo na něj věšet.

Výhodou těchto D.I.Y. věšáků je to, že je můžete natřít libovolnou barvou a ideálně je přizpůsobit interiéru.

Provoňte šatník bylinkami

Podobné je to i s věšákem na kabelky, které mohou být rovněž stylovým interiérovým doplňkem. Designové stojací věšáky dnes najdete v mnoha obchodech, a když je umístíte někam do rohu místnosti, ušetříte prostor a vytvoříte skvělý detail.

Oblečení vynikne také v transparentních šatních skříních se sklem, nebo ve vestavěných skříních s otevřenými policemi. Pochlubit se můžete i sbírkou bot, barevné lodičky vystavené v otevřeném botníku jasně ukážou, že tady bydlí dáma.

Otevřený šatník lze dozdobit oblíbenými šperky nebo vonnými bylinkami například v podobě pytlíčků se sušenou levandulí.

Přečtěte si také

Jaká je optimální vlhkost vzduchu v bytě? Řešíte příliš vlhký nebo naopak suchý vzduch v bytě? Ať už je to tak či onak, ani jedna varianta určitě není ideální. Udržet v bytě optimální vlhkost vzduchu není tak jednoduché, jak se možná na první...
Jak vybrat ty pravé interiérové dveře, které k vám domů zapadnou Interiérové dveře představují výraznou součást našeho bydlení. Jejich výběru bychom určitě měli věnovat dostatek pozornosti - nejsou jen praktickým, ale i estetickým prvkem, který našemu bydlení dodáv...
6 největších současných bytových trendů podle Pinterestu Interiérové trendy neudávají jen přední světoví designéři, ale i my sami. Ve světě sociálních sítí mezi sebou sdílíme všechno, co se nám líbí a co máme rádi a nehledě na názory odborníků oceňujeme to,...