Jak vybrat interiérovou fontánu do bytu?

Klid, tlumené světlo, zurčení vody – to zní jako ideální kombinace pro příjemný relax. Není třeba vysedávat u potoka, abyste si mohli uchu lahodící zvuk tekoucí vody užít i doma. Postačí k tomu interiérová fontána, která se může stát opravdu vkusným designovým prvkem bytu. Jaké materiály jsou ideální, čemu se vyvarovat a co dnešní trh nabízí?

Vpusťte do domu energii i romantickou atmosféru

Když se řekne vodní fontána, mnozí z nás si možná vybaví nevkusný kýč hrající všemi barvami. Jenže je rozdíl mezi fontánami koupenými u trhovců a opravdovými designovými skvosty, které jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a s ohledem na vkus.

Interiérové fontány jsou často inspirovány východní kulturou a jsou velice oblíbené při zařizování bytu podle principů feng-šuej. Toto staré čínské učení se zabývá rovnováhou mezi energiemi proplouvajícími domem a preferuje především přírodní materiály. I proto je pro výrobu fontán často využit přírodní kámen či keramika, dále je oblíbené také sklo, umělý kámen, beton nebo kov.

Domácí fontány mohou být nástěnné nebo samostatně stojící, což je asi nejvyužívanější varianta. Různé kaskády imitující přírodní kameny, sochy Budhy nebo točící se kamenné válce dokážou v místnosti vyvolat jedinečnou a poklidnou atmosféru a stejně tak i přitáhnout pozornost. Sledování tekoucí vody podsvícené jemným LED světlem dokáže člověka v duchu přenést do krásných japonských zahrad nebo na místa, která si díky fontáně vysní.

Ve fontánách lze pěstovat i drobné vodní květiny

Voda je v učené feng-šuej symbolem bohatství a prosperity a prostoru dodává plno energie. Těžit z ní navíc můžete nejen vy, ale i pokojové rostliny, kterým se u tekoucí vody dobře daří a dokonce je lze ve fontánách i pěstovat. Fontány jsou obvykle poháněny tichými čerpadly, která jsou vkusně skryta a nic tak nenarušuje harmonii vycházející z tohoto designového prvku.

Na trhu dnes najdete mnoho různých variant, které se hodí do všech typů interiérů. Vybrat lze například jednoduché a moderně vyhlížející fontány s geometrickými tvary, fontány s různými soškami a ozdobnými prvky, napodobeniny přírodních kaskád, nenápadné misky nebo miniaturní kašny a další. Existují rovněž fontány produkující mlžný opar, který při podsvícení LED svítidly vypadá tajemně a magicky. Nechte se inspirovat a vstupte do světa harmonie a poklidu.

Přečtěte si také

Skládací multifunkční nábytek jako skvělá volba pro malé byty S nárůstem nákladů na bydlení dnes mnoho lidí preferuje bydlení v menších domech i bytech. Nyní, když se stal prostor luxusem, hledají lidé způsoby, jak využít svůj interiér co nejlépe bez toho aniž b...
Inspirace na vánoční dárky do bytu Možná si stále lámete hlavu s tím, co koupit k Vánocům pro rodiče nebo třeba kamarády. Jednou z možností je vybrat jim něco, co se jim bude hodit do bytu, využijí to a zároveň je to potěší. Pokud troc...
5 rad, jak zbavit byt neuspořádanosti Stále uklízíte, myjete okna i podlahy a váš byt vypadá pořád neuklizeně a neuspořádaně? Na vině by mohla být jednoduchá diagnóza: neidentifikovatelný nepořádek. Když žijete v jednom prostoru delší dob...