Jak vytvořit prostor pro miminko v malém bytě?

Dítě samo o sobě nezabere tolik místa, že? Ale jeho věci ano. Abyste udrželi vaše miminko zdravé a šťastné, potřebujete toho opravdu hodně. Jestliže máte malý byt, do něhož jste se už tak tak jen stěží vešli, s novým přírůstkem bude všechno ještě složitější. Ale vše se dá řešit. I malý prostor lze optimalizovat tak, abyste měli při ruce vše, co k péči o miminko potřebujete. Jak na to?

Vyměňte televizní stolky za stolky nebo skříňky s šuplíky

Cokoliv, co zabírá plochu, ale nemá pod sebou úložný prostor, se v rámci úspory místa stane zbytečným. Malé konferenční nebo televizní stolky mohou být sice atraktivní, ale na jejich místě by mohlo stát něco praktičtějšího. Například malé skříňky na dětské plínky, ubrousky nebo podobné drobnosti, které je třeba někam uložit.

Plastové koše a krabice se stanou vašimi přáteli

Stejně jako v předchozím případě je to podobné i s prostory po dětskou postýlkou, pod skříněmi nebo v jiných volných prostorech v bytě. Nízké zásuvné plastové koše a krabice se mohou stát dalším úložným prostorem a nebudou zabírat další plochu v bytě. V obchodech dnes naleznete spousty hezkých variant, které nebudou kazit dojem vašeho uspořádaného bytu a zároveň nabídnou další místo pro ukládání věcí pro miminko.

Využijte šatní skříň jako kout pro miminko

Pokud sdílíte svůj pokoj s miminkem, udělejte mu útulný koutek ve své šatní skříni. Pokud je dostatečně velká, dejte pryč dveře a vložte do skříně malou postýlku nebo kolébku. Kolem vám stále zbyde místo na uložení věcí a skříň můžete dozdobit například záclonkami a udělat tak miminku originální a hřejivý kout.

Věci skladujte vertikálně

Skladování věcí musí být prostorově efektivní, ale i atraktivní. Využijte například závěsné stahovatelné koše nebo hravé dětské kapsáře, které představují cenově dostupné a kreativní úložné prostory. Tyto kapsáře se dají využít i v pozdějším věku vašeho potomka, například jako místo na hračky.

Používejte přenosný skládací dětský nábytek

Skládací jídelní židličky, kočárky i houpačky, to vše vám může ušetřit spoustu místa. Vyndáte je jen, když je potřeba a poté zase složíte a schováte například za skříň. Hleďte také na multifunkčnost.

Přečtěte si také

Nejlepší barvy pro interiér vzhledem ke znamení zvěrokruhu Říká se, že znamení, ve kterém se člověk narodil, mu mnohé předurčuje. Krom charakterových vlastností se k jednotlivým znamením pojí také oblíbené druhy květin, nerosty a minerály a v neposlední řadě ...
Jak s fialovou barvou v interiéru vyzdobit obývací pokoj? Ať už ji budeme nazývat purpurovou, švestkovou nebo nachovou, představuje tato barva přechod mezi ženskou něžností a mužskou elegancí. I když mohou tyto tmavé odstíny fialové budit respekt, ve správné...
Ať žije perfekcionismus: Jak v bytě docílit dokonalé symetrie? Někdo se vzhlíží spíše v nepravidelnosti, jiný má naopak rád řád. Interiér o našich osobnostech dosti napoví, jelikož odráží naše představy o dokonalosti. Projektovat místnosti bez předchozích zkušeno...