Jednoduchost a nadčasovost venkovského stylu

Pokud toužíte po interiéru, v němž naleznou místo zejména přírodní materiály, a při vstupu do místnosti na vás dýchne láska k tradicím, venkovským stylem můžete být nadšeni. Rozhodně neplatí, že by byl vhodný pouze do domů nebo na chalupy. Klidně jej využijte i při zařizování interiéru svého bytu.

Tradice, ale zároveň jednoduchost

V základu stojí úcta k řemeslům a k udržování tradic. Někdo by venkovský styl mohl označit za zastaralý a nemoderní, ale není tomu tak. Naopak, je stále nadčasový a v posledních letech se k němu stále více lidí vrací. Takto zařízený byt na vás dýchne klidem, pohodlím a útulností. Snoubí se tu jednoduchost s funkčností a nemá tu místo zbytečná zdobnost.

Hojně se využívá dřevo – zejména masivní, nijak výrazně upravované. Nábytek je často z dubu, osiky nebo cedru. K němu se kombinují kovové detaily. Zapadne sem i ratanový nábytek. Velkou roli sehrává textil, který interiéru dodává útulnost. Využívá se bavlna, vlna, hedvábí nebo len. Uplatní se různé drobné vzory, ale i pruhy, kostky, káro nebo puntíky. Oblíbeným motivem jsou květiny. Místnostem dominují světlé, případně různé pastelové barvy.

Vzhled jednotlivých místností

Když vejdeme do bytu, dýchne na nás pocit harmonie. Vše je tu hezky propojené, nic nevyčnívá. Na podlaze jsou nejčastěji masivní dubová prkna. Základem jídelny je pevný stůl ze dřeva a ve stejném duchu vyrobené židle. Kuchyňská linka je světlá nebo tu nacházíme kombinaci s přírodními zemitými barvami. Spotřebiče bývají často skryté za dvířky, aby nevyčnívaly a nepůsobily rušivě.

I v ostatních místnostech je masivní nábytek ze dřeva. Obývací pokoj je bohatě doplněn textiliemi.  V ložnici se uplatňuje především bílá nebo smetanová barva. Vyniká tu postel s vysokým čelem, vyšší noční stolky a výrazná komoda. Koupelně dominuje samostatně stojící oválná vana. Vodovodní baterie jsou zcela jednoduché. Dlažba je světlá, případně se jedná o kombinace béžových odstínů.

Přečtěte si také

Středomořský interiér v českém rybníčku? Proč ne! Když se řekne středomořský styl, mnoho lidí si možná představí pokoj plný rybářských sítí, kotev, námořnických pruhů nebo miniatur lodí. Vůbec tomu tak ale není. Středomořský styl tkví ve světlých bar...
Prakticky i útulně zařízená předsíň v bytě Předsíň je v bytě velmi často opomíjenou místností, které obyvatelé domácnosti nevěnují tolik pozornosti, kolik by si právem zasloužila. A když říkáme právem, tak to myslíme vážně - předsíň je totiž p...
Co může opticky zmenšit váš byt, aniž byste o tom věděli? Jen opravdu málokdo by řekl, že touží po menším byte, než ve skutečnosti má. Obvykle si spíš stěžujeme na nedostatek prostoru i soukromí. Klasickým přáním je mít byt, který působí vzdušným nepřeplněný...