Moderní trendy v malování bytů aneb jak si pohrát s barvami i technikou

Jestliže vám vadí to, jak váš pokoj v současnosti vypadá, vždy se jej můžete pokusit nově a originálně vymalovat. Nová výmalba dokáže proměnit místnost k nepoznání, a pokud se nebojíte trochu experimentovat, je to sázka na jistotu. Ať už zvolíte pestré barvy nebo originální techniky, vězte, že to vašemu interiéru jen a jen prospěje.

Uhlová čerň dokáže příjemně překvapit

Ať už se budete řídit aktuálními trendy nebo vlastním pocitem, malování je jeden z nejlevnějších způsobů, jak nejen vyladit interiér, ale zároveň navýšit jeho cenu. Jestliže se přeci jen zajímáte o trendy a novinky, pak si přečtěte následující řádky.

V současné době neuděláte chybu s výmalbou jedné stěny v tmavé barvě (klidně i černé) v kontrastu s ostatními světlými stěnami. V kurzu jsou také nevšední barevné kombinace, geometrické vzory i metalické odstíny.

Tmavé stěny v kontrastu s těmi světlými se objevují v mnoha designových časopisech i internetových portálech, které se věnují novým trendům a inspiraci. I když se jedná o odvážnější krok, výsledek vypadá opravdu skvěle. Uhlová čerň může zdůraznit zeď jak v obývacím pokoji, tak v ložnici a krásně nechá vyniknout světlým doplňkům.

Ultrafialová je královnou letošního roku

Barvou roku 2018 je podle předního světového výrobce barev značky Pantone ultrafialová. Tato barva je používána jak samostatně, tak v neočekávaných kombinacích například se žlutou nebo modrou. Tyto barvy k sobě překvapivě skvěle ladí a tvoří mladistvý a moderní vzhled.

Geometrické vzory jsou dalším letošním trendem, který může ovládnout každý. Na trhu jsou totiž k dostání různé šablony, díky nimž lze vytvořit originální výmalbu snadno a rychle. Geometrické vzory se pak mohou opakovat například i na polštářích či kobercích a místnost skvěle propojit.

Odvážnou volbu představují i metalické barvy, které rovněž slouží jako energický kontrast k ostatním světlým stěnám. Například hřejivá měď nebo elegantní mosaz vás jistě dokáže vzít za srdce, zlatá zase dodá dojem luxusu. Trocha odvahy při malování se opravdu vyplatí a váš byt pak bude vypadat jak z designových katalogů!

Přečtěte si také

Pop art v interiéru, aneb když milujete barvy Pop art je velice emocionální, energický a barevný umělecký styl, který byl na výsluní především v 60. letech 20. století. Jeho cílem je překvapit, šokovat a pohrát si s předměty každodenního konzumní...
Jak se rychle zabydlet v novém bytě? Každý, kdo si v nedávné době prošel stěhováním, si jistě vzpomene na pocity prvních dní, týdnů či měsíců. Najednou postrádáte ten pocit, že jste doma, že tohle místo patří k vám a je prostě vaše. Člov...
Nechte šatník vyniknout aneb tipy, jak udělat z oblečení součást interiéru... Oblečení je naše vizitka a jak se říká, šaty dělají člověka. Zatímco své nejoblíbenější kousky běžně ukazujeme v práci, při posezení s přáteli nebo nakupování, doma je zavřeme do skříně, kde čekají na...