Klid, jednoduchost a styl: Neutrální barvy trendem roku 2018

Lehké a neutrální barvy jsou velice reflexivní a dokážou díky tomu na maximum využívat přirozeného světla. Pokoje v těchto světlých odstínech působí velice jasně, prostorně a vzdušně a není tak divu, že se světlé barvy stále objevují na prvních příčkách v rámci interiérového designu. Nejinak je tomu i pro letošní rok. Co ale přesně znamená slovo neutrální a v čem tkví kouzlo tohoto na první pohled nevýrazného trendu?

Romantická růžová dodá světlým tónům teplý nádech

Neutrální v podstatě znamená, že tyto barvy nemají žádný výrazný odstín a patří mezi nejsvětlejší a nejtmavší barvy na okrajích barevného spektra. Béžová, slonovinová, černá, šedá nebo různé odstíny bílé patří k těmto barvám, které mají v interiérovém designu své výsostné postavení. I když se to nezdá, existuje mnoho podtónů těchto interiérových královen a i proto je třeba vědět, jak s nimi v prostoru pracovat.

S přidáním lehkého akcentu některé z výraznějších barev může vzniknout velice jemný a při tom stále neutrální odstín, který však dodá prostoru pocit tepla. Jemná a romantická růžová dokáže udělat hotová kouzla, ať už na stěnách nebo na nábytku. Sametové čalounění a bronzové doplňky jsou pro takovéto odstíny ideálním společníkem.

Neutrální barvy přímo volají po přírodě

Světlé rámy oken, konferenční stolek ve světlém dřevěném odstínu i světlá podlaha jsou rovněž skvělým základem pro dekorování místnosti v neutrálních tónech. Takový základ je velice snadné kdykoliv aktualizovat přidáním barevných polštářů – například v pastelových odstínech žluté, modré nebo zelené.

I bez použití výrazných barev se dá do neutrálního interiéru vložit nepřehlédnutelný akcent díky výrazným textiliím, ratanovému nábytku nebo dalším strukturovaným prvkům. A jelikož se jedná o velice přirozené odstíny, není divu, že se jim skvěle daří v kombinaci s přírodními motivy a živými květinami. Jemné květinové vzory, zelené listy nebo přírodní dekorace dodají neutrálnímu interiéru velice přirozený a uklidňující nádech.

Elegance, nadčasovost, světlo a prostor. To vše díky těmto nenápadným odstínům, které ale dokážou vytvořit hotovou designovou magii.

Přečtěte si také

Nejlepší skandinávské trendy pro váš byt Skandinávský design – spojení mezi minimalismem a funkčností – je výrazným trendem formujícím se už od počátku 20. století. I dnes však z nordického regionu přicházejí nové a nové nápady, které ovlivň...
Jednoduchost a nadčasovost venkovského stylu Pokud toužíte po interiéru, v němž naleznou místo zejména přírodní materiály, a při vstupu do místnosti na vás dýchne láska k tradicím, venkovským stylem můžete být nadšeni. Rozhodně neplatí, že by by...
Jak zařídit předsíň bytu? Představte si, že do svého domu vstupujete jako návštěvník. Co vás při vstupu uvítá jako první? Dost možná nepořádek v podobě rozházených bot za dveřmi, možná nepříliš hezká a zastaralá barva nebo jen...