Originální nápady pro organizovaný byt

Jsou-li organizéry něčím, na co se s láskou díváte, máte-li rádi, když má všechno své místo a postava Moniky z přátel je vaším vzorem, pak je tento článek přesně pro vás. Obzvláště v malých bytech je promyšlená organizace věcí opravdu potřebná a vědět kde co je, je k nezaplacení. Podívejte se na několik triků, díky nimž se stanete králem či královnou organizace.

Dveře, rohy i mezery za skříněmi mohou poskytnout skvělý prostor pro odložení drobností

Kovové organizéry na dveře jsou jednou z možnosti, jak si věci v bytě přehledně uspořádat a zároveň ušetřit spoustu místa. Hodí se například na kuchyňské dveře, dveře od koupelny nebo dvířka v kuchyňské lince. Jednoduše je zavěsíte, aniž byste si ubrali prostor v bytě.

Na dveřích od kuchyňské linky mohou být zavěšeny buď tyto kovové organizéry, nebo menší umělohmotné koše, například na třídění odpadu, drobné zbytky z přípravy zeleniny nebo víčka od nádob.

Inteligentní využití prostoru je základem pro dobrou organizaci a jako další skvělý tip se jeví i rohové poličky. Rohy v místnostech se obvykle moc nevyužívají, ale pokud do nich od podlahy až ke stropu nainstalujete pěkné dřevěné poličky, získáte velice vkusný a originální prostor například pro knihy, dekorace nebo další drobnosti.

Podobné je to i s místem nad dveřmi, kam lze také umístit poličku a vytvořit tak knihovnu, která bude hrát funkci kreativního designového doplňku.

Organizéry a úložné prostory můžete rovněž skrýt. Co takhle výsuvný organizér na kořenky, mycí prostředky nebo další věci, které potřebujete mít neustále po ruce? Tohoto pomocníka na kolečkách či kolejnici můžete schovat za lednicí nebo jiným úzkým prostorem v kuchyni a vědět tak, kam přesně sáhnout.

Organizéry můžete vytvořit i sami

Pokud se věnujete například šití, tvoření šperků nebo jiné kreativní práci, jistě víte, že organizované přihrádky mají v takovém případě obzvláště velký význam. K tomuto účelu mohou výborně posloužit například malé skleničky od přesnídávek. Jestliže máte pracovní stůl a nad ním například poličku, můžete vyzkoušet následující tip. Připevněte zespodu na poličku kus kovového plátu a na víčka od skleniček přidělejte za pomoci kvalitního lepidla či tavné pistole silnější magnety.

Skleničky s drobným obsahem pak můžete snadno sundat a zase vrátit namísto a díky průhlednému sklu ihned víte kde co je.

Velice užitečným trikem je i tak trochu jiné skladování triček a košil. Obvykle jsme zvyklí skládat je do komínku – do výšky, ale pak je například v šuplících složitější najít to, co hledáte. Pokud ale takovýto komínek položíte na bok, po otevření šuplíku budete ihned vědět, kterou košili nebo tričko si chcete vzít.

V organizaci věcí může pomoci i klasický žebřík s věšáky opřený o stěnu, závěsný kapsář na stěnu nebo spousta dalších vychytávek. Někdy si můžete organizér koupit, jindy stačí být kreativní.

Přečtěte si také

5 rad, jak zbavit byt neuspořádanosti Stále uklízíte, myjete okna i podlahy a váš byt vypadá pořád neuklizeně a neuspořádaně? Na vině by mohla být jednoduchá diagnóza: neidentifikovatelný nepořádek. Když žijete v jednom prostoru delší dob...
Inspirace na vánoční dárky do bytu Možná si stále lámete hlavu s tím, co koupit k Vánocům pro rodiče nebo třeba kamarády. Jednou z možností je vybrat jim něco, co se jim bude hodit do bytu, využijí to a zároveň je to potěší. Pokud troc...
Vestavěné skříně vyřeší úložné prostory. Už je máte doma? Nedostatek úložných prostorů v bytě je velmi častý problém, se kterým se nepotýkáte jen vy, ale i řada dalších lidí. Pokud žijete v bytě, pak možná často řešíte, kam uložit sezonní oblečení, kde najít...