Podzimní dekorace pro váš byt

Podzim je velmi zvláštním ročním obdobím. Někdo jej nemůže vystát, stěžuje si na ranní mlhy a sychravé počasí, jiný si ho neskutečně užívá – pro jeho barvy, vůně, šustění spadaného listí, paprsky sluníčka mezi opadanými stromy. Pokud vyzdobíte i váš byt v krásných podzimních barvách a vytvoříte si nápadité dekorace, z podzimu sem vnesete zejména tu příjemnou část. Můžete si ji pak vychutnat v teple domova, klidně s vůní svařeného vína a ve společnosti svých blízkých.

Nemusíte hned do obchodu

Pro vytvoření podzimních dekorací nemusíte hned upalovat na nákup. Samozřejmě i tohle je možností, pokud ale chcete mít výzdobu originální a zcela podle svých přání, donesete si vše potřebné z procházky venku. Zaujmout vás můžou pestrobarevné listy, větvičky jeřabin, šípků, jehličnanů, různě propletené vrbové proutí, žaludy, kaštany, šišky nebo kousky mechu.

Zbytek potřeb pro vytvoření dekorací najdete doma – hodí se provázky, stužky, koření (třeba hvězdičky badyánu nebo celá skořice), vytvořené základy pro věnec, ořechy, různé skleničky na svíčky nebo třeba rozkrojená jablíčka. Vyzdobit pak můžete vstupní dveře do bytu, stůl, poličky nebo okna v kuchyni, ale klidně i balkon.

Věnec může být i zcela netradiční

Pestrobarevně nazdobený věnec můžete zavěsit na dveře, na zeď nebo třeba jen položit na stůl. Nemusíte se upínat na to, že musí být kulatý. Z proutků klidně vytvoříte dekoraci ve tvaru srdce nebo čtverce, pokud se vám zrovna toto víc hodí do interiéru bytu. Nazdobte ho listy, ořechy, červenými šípky nebo kořením. Zelenou vám do něj může dodat buxus nebo větvička túje. Nejen že věnec váš byt zkrášlí, ale zároveň provoní.

Využijte skleničky, vázy nebo proutěné košíky

Atmosféru podzimních večerů dokáže krásně dokreslit zapálená svíčka nebo výzdoba stolu. Klidně využijte staré sklenice, různé misky a podložky. Kolem svíčky lze omotat kousky kůry nebo skořici. Do vázy na stůl můžete dát větvičky z jehličnanů, šípky, ale klidně i květy – třeba astry nebo jiřiny. Stejně tak lze vyplnit proutěné košíčky, velmi hezky působí pestrobarevné vřesy.

Pokud máte dýně, můžete je vydlabat a využít na svíčku nebo na ozdobu z větviček. Velmi hezky vám ale poslouží menší různobarevně sladěné dýně, které stačí prostě jen dát na misku. I tak nadělají mnoho parády.

Přečtěte si také

Zrcadla dokážou zvětšit malý byt Obyvatelé menších bytů často podléhají nepříjemnému pocitu, že je jejich bydlení příliš stísněné. Mnohdy na ně dopadají pocity, že se zde necítí dobře a že to zkrátka není ono. Zvláště panelákové byty...
Jak na Vánoce provonět byt? Vánoce máme jistě spjaté s nejednou charakteristickou vůní. Někomu se vybaví pečení vánočního cukroví, jinému zapálení purpury, někdo miluje vůni jehličí nebo vánočního punče. Některé k vám domů přijd...
Knihovna jako designový prvek v bytě Knihy jsou jedinečné. Jsou plné příběhů, které dokážou dojmout, pobavit i poučit a vždy by se k nim mělo přistupovat s patřičnou úctou. Vždy by měly mít své místo a být k dispozici pokaždé, když si je...