Rozsviťte si na svátky byt

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří světýlka všeho druhu. Zpříjemní vám dlouhé zimní večery, navodí tu pravou atmosféru, dodají vašemu bytu sváteční nádech a rozzáří nejenom dětské oči.

Osvětlení stromečku

Každého zřejmě jako první napadne osvětlení vánočního stromečku. Nejčastěji se využívá LED řetěz. Můžete si zvolit barvu, která se vám hodí k výzdobě stromku i celkově zapadne do interiéru bytu. U některých druhů je možnost přepínání mezi více režimy. LED řetězy šetří energii, jejich světlo je velmi příjemné a zároveň neprodukují teplo.

Stejně jako při výběru dalších světýlek, myslete při koupi na jejich bezpečnost. Přece jen vám budou v bytě svítit prakticky každý večer několik hodin. Kupujte tedy raději takové, u nichž jste si jisti kvalitou zboží.

Okna mohou hrát barvami

Svítící výzdobu můžete dát i do oken. Záleží zejména na vašich přáních. Vybrat lze různé barevné vzory, blikající postavičky, ale i jednoduché sněhové vločky, svítící řetězy nebo rampouchy. Některé motivy působí velmi jemným dojmem, někoho možná víc osloví větší tvary, které umístí doprostřed okna.

Světýlka můžete využít na balkoně nebo terase. Pokud je pro vás vzhled terasy důležitý, můžete tu nazdobit stromek, rozmístit světla kolem zábradlí, na květináče, proutěná zvířátka či různé další dekorace.

Svíčky – kdekoliv, jakékoliv

Na různá místa po bytě můžete umístit svíčky, ale mohou přijít vhod i světýlka na baterky nebo na solární energii. Svíčky mohou být součástí vytvořených ozdob na stůl, věnců nebo je můžete mít zcela samostatně. I u nich myslete na bezpečnost, nenechávejte je mimo svůj dohled, na dosah hořlavých materiálů nebo nejmenších členů rodiny.

V bytě ale využijete i další svítící ozdoby – třeba řetězy. Mohou být originální dekorací větviček ve váze, lze s nimi pokrýt jednu stěnu v místnosti, můžete je rozmístit kolem garnýže nebo v okolí svátečního stolu. Jistě si je oblíbí nejen vaše děti.

Přečtěte si také

Inspirace na vánoční dárky do bytu Možná si stále lámete hlavu s tím, co koupit k Vánocům pro rodiče nebo třeba kamarády. Jednou z možností je vybrat jim něco, co se jim bude hodit do bytu, využijí to a zároveň je to potěší. Pokud troc...
5 rad, jak zbavit byt neuspořádanosti Stále uklízíte, myjete okna i podlahy a váš byt vypadá pořád neuklizeně a neuspořádaně? Na vině by mohla být jednoduchá diagnóza: neidentifikovatelný nepořádek. Když žijete v jednom prostoru delší dob...
Vestavěné skříně vyřeší úložné prostory. Už je máte doma? Nedostatek úložných prostorů v bytě je velmi častý problém, se kterým se nepotýkáte jen vy, ale i řada dalších lidí. Pokud žijete v bytě, pak možná často řešíte, kam uložit sezonní oblečení, kde najít...