Vyzdobte si byt na Vánoce dle letošních trendů

Možná máte každoročně naprosto stejnou výzdobu bytu. Donesete ozdoby a různé dekorace ze sklepa nebo je vyndáte ze skříně a rozmístíte po bytě. Na každý rok jsou ale trochu jiné trendy ohledně vánočních dekorací i třeba zdobení vánočního stromku. Nechte se klidně letos zlákat, inspirujte se a pojměte svátky se vší parádou.

Nešetřete barvami

S výběrem barev to budete mít letos snadné. Není totiž trendem jen jediná barva, ale celá jejich směs. Ideálně pokud je dáte dohromady a vytvoříte iluzi duhy. Nebojte se kombinovat, klidně i využijte starší ozdoby. Podmínkou je, aby k sobě ladily. Zvolte si každou barvu v jednom odstínu a v takových tónech, které se dobře doplňují. Výborné jsou pastelové barvy, které můžete mezi sebou promíchat.

Můžete to zohlednit při výzdobě vánočního stromečku, ale i třeba při chystání mísy se svíčkou nebo tvorbě dekorace doprostřed stolu. Klidně i tady můžete využít ozdoby určené na vánoční stromeček, případně barevný řetěz. Stejně tak můžete sladit věnec na dveře nebo dekoraci větviček ve váze na stole.

Vsaďte na lehkost

Výzdoba by měla být jemná, něžná. Hodí se lehounké ozdoby s motivy sněhových vloček nebo peří. Klidně můžete vytáhnout ze skříní i broušené sklenice, které jste celá léta nepoužili. Při výzdobě stolu můžete jako základní barvu zvolit bílou a k ní doplnit další. Letošní rok již nebudou vánoce tolik ve znamení stříbrné, jak tomu bylo dříve, ale spíše zlaté barvy.

Přírodní materiály i květiny

Při výzdobě bytu klidně vsaďte na různé materiály, které naleznete venku. Důraz je kladen na tradice a lidové umění, ozdoby tedy můžete vytvořit i sami. Stačí využít různé větvičky, šišky, kůru ze stromů. Hodí se do výzdoby bytu naaranžovat květiny. Propojte je s dřevěnými a jednoduchými doplňky v bytě. Ve výsledku to bude působit elegantně, ale ne příliš okázale.

Přečtěte si také

Zrcadla dokážou zvětšit malý byt Obyvatelé menších bytů často podléhají nepříjemnému pocitu, že je jejich bydlení příliš stísněné. Mnohdy na ně dopadají pocity, že se zde necítí dobře a že to zkrátka není ono. Zvláště panelákové byty...
Pěstování květin v bytě Květiny pro mnohé z nás představují nejen zálibu, ale především dekoraci v interiéru. Je pravda, že místnost rázem vypadá úplně jinak, když jí zdobí rozkvetlé rostlinky, že je to tak? Pokud i vy patří...
Eko-friendly interiér aneb jak chránit planetu prostřednictvím šetrného bydlení... Zatímco nekonečné hromady plastů zaplavují světové oceány a globální oteplování je ekologickým tématem číslo jedna, lidé si začínají uvědomovat, že je něco opravdu špatně. Recyklování už je v západní ...