Vykouzlete silvestrovskou atmosféru i u vás doma

Třeba jste se právě letošní rok rozhodli, že na Silvestra zůstanete doma a budete ho slavit jen s rodinou nebo klidně v bytě plném přátel. Jak pro tyto chvíle připravit váš byt, aby působil slavnostně, ale zase ne příliš vážně a atmosféra vyhovovala novoročnímu veselí?

Základní úpravy bytu

Pokud se vás v bytě sejde víc, prostor tomu přizpůsobte. Ponechte místnosti co nejvolnější, aby zde byl dostatek místa. Je zapotřebí mít potřebný počet míst k sezení, ale zase nebude působit dobře, když se hosté po bytě budou jen prodírat mezi sedačkou, křeslem a spoustou židlí. Některé židle klidně ponechte stranou. Pokud bude potřeba, využijí se.

Nebojte se barev a světel

Silvestr klidně může být poněkud hravější. Podpoříte tím u svých hostů dobrou náladu a nevázanost. Nebojte se do bytu dodat barvy a spoustu světel. Osvětlení by mělo navodit příjemnou atmosféru a může být tedy lepší využít různé menší lampičky nebo světýlka, než v každé místnosti svítit velkým lustrem. Hodí se různé svítící řetězy, hvězdy nebo barevné ozdoby. Můžete je využít uvnitř v bytě nebo třeba na terase.

K prostření stolu tentokrát nemusíte vyndávat sváteční servis. Ke slovu přijdou pestrobarevné kelímky, tácky a brčka. Nebudete muset řešit špinavé nádobí, nikdo nic nerozbije a ještě tyhle drobnosti dodají večeru uvolněnou atmosféru. Klidně využijte třpytivé dekorace, které na první pohled upoutají. Právě při novoročním veselí může dojít i na balonky, konfety a girlandy. Do výzdoby můžete zakomponovat číslice symbolizující příchod nového roku.

Užijte si to i vy

Snažte se sami sobě trochu ulehčit práci, abyste netrávili večer jen servírováním jídla a pití. Jídlo nachystejte v dostatečném množství na stůl, pokud bude potřeba, jen doplníte další zásoby. Stejně tak se to snažte udělat s pitím. Ponechte k dispozici džbán s vodou, ale i alkohol na dobře dostupném místě.

Přečtěte si také

Jak si vyzdobit byt jmelím Zavěšování jmelí v bytě je jednou z mnoha vánočních tradic. Mělo by vám to vnést do dalších dní lásku, zdraví, ale i odehnat zlé duchy. Pozor však na to, jakým jmelím si byt vyzdobíte. Je to opravdu t...
Pěstování květin v bytě Květiny pro mnohé z nás představují nejen zálibu, ale především dekoraci v interiéru. Je pravda, že místnost rázem vypadá úplně jinak, když jí zdobí rozkvetlé rostlinky, že je to tak? Pokud i vy patří...
Jak vybrat stojací lampu do bytu? Velmi důležitou součástí bytu je jeho osvětlení. Zcela jinak na nás působí tmavá místnost, kde snadněji podlehneme špatné náladě a úzkosti, jinak místnost příjemně osvětlená. Zároveň někdy potřebujeme...