Vykouzlete silvestrovskou atmosféru i u vás doma

Třeba jste se právě letošní rok rozhodli, že na Silvestra zůstanete doma a budete ho slavit jen s rodinou nebo klidně v bytě plném přátel. Jak pro tyto chvíle připravit váš byt, aby působil slavnostně, ale zase ne příliš vážně a atmosféra vyhovovala novoročnímu veselí?

Základní úpravy bytu

Pokud se vás v bytě sejde víc, prostor tomu přizpůsobte. Ponechte místnosti co nejvolnější, aby zde byl dostatek místa. Je zapotřebí mít potřebný počet míst k sezení, ale zase nebude působit dobře, když se hosté po bytě budou jen prodírat mezi sedačkou, křeslem a spoustou židlí. Některé židle klidně ponechte stranou. Pokud bude potřeba, využijí se.

Nebojte se barev a světel

Silvestr klidně může být poněkud hravější. Podpoříte tím u svých hostů dobrou náladu a nevázanost. Nebojte se do bytu dodat barvy a spoustu světel. Osvětlení by mělo navodit příjemnou atmosféru a může být tedy lepší využít různé menší lampičky nebo světýlka, než v každé místnosti svítit velkým lustrem. Hodí se různé svítící řetězy, hvězdy nebo barevné ozdoby. Můžete je využít uvnitř v bytě nebo třeba na terase.

K prostření stolu tentokrát nemusíte vyndávat sváteční servis. Ke slovu přijdou pestrobarevné kelímky, tácky a brčka. Nebudete muset řešit špinavé nádobí, nikdo nic nerozbije a ještě tyhle drobnosti dodají večeru uvolněnou atmosféru. Klidně využijte třpytivé dekorace, které na první pohled upoutají. Právě při novoročním veselí může dojít i na balonky, konfety a girlandy. Do výzdoby můžete zakomponovat číslice symbolizující příchod nového roku.

Užijte si to i vy

Snažte se sami sobě trochu ulehčit práci, abyste netrávili večer jen servírováním jídla a pití. Jídlo nachystejte v dostatečném množství na stůl, pokud bude potřeba, jen doplníte další zásoby. Stejně tak se to snažte udělat s pitím. Ponechte k dispozici džbán s vodou, ale i alkohol na dobře dostupném místě.

Přečtěte si také

Vestavěné skříně vyřeší úložné prostory. Už je máte doma? Nedostatek úložných prostorů v bytě je velmi častý problém, se kterým se nepotýkáte jen vy, ale i řada dalších lidí. Pokud žijete v bytě, pak možná často řešíte, kam uložit sezonní oblečení, kde najít...
Originální nápady pro organizovaný byt Jsou-li organizéry něčím, na co se s láskou díváte, máte-li rádi, když má všechno své místo a postava Moniky z přátel je vaším vzorem, pak je tento článek přesně pro vás. Obzvláště v malých bytech je ...
Zrcadla mohou zvětšit malý byt Obyvatelé menších bytů často podléhají nepříjemnému pocitu, že je jejich bydlení příliš stísněné. Mnohdy na ně dopadají pocity, že se zde necítí dobře a že to zkrátka není ono. Zvláště panelákové byty...