Vytvořte si netradiční vánoční dekorace

Spolu s tím, jak se blíží první adventní neděle, už většina přemýšlí, čím zkrášlí letos svůj byt, aby tu byly Vánoce opravdu kouzelné. Pokud se vám nechce běhat po obchodech a nakupovat nejrůznější věnce a svícny, zkuste si originální dekorace vytvořit sami. Nebudete na to potřebovat nic složitého, stačí jen zužitkovat vše, co vám váš domov nebo příroda nabízí.

Adventní věnec a svíčky všeho druhu

Ani adventní věnec nemusíte nutně kupovat. Klidně letos přestaňte ctít veškeré stereotypy o tom, jak takový věnec vypadá, a uzpůsobte ho svým představám. Čtyři svíčky můžete umístit vedle sebe do misky a dozdobit chvojím, kaštany, badyánem nebo celou skořicí. Je možné i venku nasbírat ploché kamínky a doma je pomalovat. Krásnou dekorací ale mohou být i bez barev, můžete k nim přidat mušle z letní dovolené a nechat vyniknout barevní svíčky.

Svíčky ale mohou být jen vedle sebe na poličce a můžete je opatřit čísly, stejně tak je lze dát třeba do květináčů a ozdobit. Posloužit může i velká sklenice, kterou pomalujete, omotáte provázkem nebo k ní připevníte větvičku.

Ozdoby na vánoční stromek

Také ozdoby na vánoční stromek můžete ozvláštnit. Lze vyrobit různé andílky z papíru, barevné řetězy nebo sněhové vločky. Zužitkovat můžete i koření nebo třeba ořechy. Z kolíčků lze vyrobit hvězdičky, postavičky. Jen popusťte uzdu své fantazii. Pokud máte děti, rády se třeba do výroby zapojí. I kdybyste měli na stromečku zkombinovat ozdoby koupené a vyrobené, nebraňte se tomu.

Adventní kalendář

Nemusíte si hned představit klasický kalendář plný čokoládek. Originální adventní kalendář můžete vyrobit nejen pro své děti, ale třeba pro partnera. V podstatě pro kohokoliv, na kom vám záleží, a chcete mu každý den udělat něčím radost. Vytvořit ho můžete z krabiček od zápalek, z malých sáčků nebo si můžete ušít kapsičky s čísly, které přivážete na větvičku ve váze. Pak je už jen na vás, jestli tomu šťastnému dopřejete na každý den něco dobrého, pár milých slov nebo třeba kratičký vystřižený komiks.

Přečtěte si také

Vestavěné skříně vyřeší úložné prostory. Už je máte doma? Nedostatek úložných prostorů v bytě je velmi častý problém, se kterým se nepotýkáte jen vy, ale i řada dalších lidí. Pokud žijete v bytě, pak možná často řešíte, kam uložit sezonní oblečení, kde najít...
Jak na Vánoce provonět byt? Vánoce máme jistě spjaté s nejednou charakteristickou vůní. Někomu se vybaví pečení vánočního cukroví, jinému zapálení purpury, někdo miluje vůni jehličí nebo vánočního punče. Některé k vám domů přijd...
Jak si vyzdobit byt jmelím Zavěšování jmelí v bytě je jednou z mnoha vánočních tradic. Mělo by vám to vnést do dalších dní lásku, zdraví, ale i odehnat zlé duchy. Pozor však na to, jakým jmelím si byt vyzdobíte. Je to opravdu t...