Vytvořte si netradiční vánoční dekorace

Spolu s tím, jak se blíží první adventní neděle, už většina přemýšlí, čím zkrášlí letos svůj byt, aby tu byly Vánoce opravdu kouzelné. Pokud se vám nechce běhat po obchodech a nakupovat nejrůznější věnce a svícny, zkuste si originální dekorace vytvořit sami. Nebudete na to potřebovat nic složitého, stačí jen zužitkovat vše, co vám váš domov nebo příroda nabízí.

Adventní věnec a svíčky všeho druhu

Ani adventní věnec nemusíte nutně kupovat. Klidně letos přestaňte ctít veškeré stereotypy o tom, jak takový věnec vypadá, a uzpůsobte ho svým představám. Čtyři svíčky můžete umístit vedle sebe do misky a dozdobit chvojím, kaštany, badyánem nebo celou skořicí. Je možné i venku nasbírat ploché kamínky a doma je pomalovat. Krásnou dekorací ale mohou být i bez barev, můžete k nim přidat mušle z letní dovolené a nechat vyniknout barevní svíčky.

Svíčky ale mohou být jen vedle sebe na poličce a můžete je opatřit čísly, stejně tak je lze dát třeba do květináčů a ozdobit. Posloužit může i velká sklenice, kterou pomalujete, omotáte provázkem nebo k ní připevníte větvičku.

Ozdoby na vánoční stromek

Také ozdoby na vánoční stromek můžete ozvláštnit. Lze vyrobit různé andílky z papíru, barevné řetězy nebo sněhové vločky. Zužitkovat můžete i koření nebo třeba ořechy. Z kolíčků lze vyrobit hvězdičky, postavičky. Jen popusťte uzdu své fantazii. Pokud máte děti, rády se třeba do výroby zapojí. I kdybyste měli na stromečku zkombinovat ozdoby koupené a vyrobené, nebraňte se tomu.

Adventní kalendář

Nemusíte si hned představit klasický kalendář plný čokoládek. Originální adventní kalendář můžete vyrobit nejen pro své děti, ale třeba pro partnera. V podstatě pro kohokoliv, na kom vám záleží, a chcete mu každý den udělat něčím radost. Vytvořit ho můžete z krabiček od zápalek, z malých sáčků nebo si můžete ušít kapsičky s čísly, které přivážete na větvičku ve váze. Pak je už jen na vás, jestli tomu šťastnému dopřejete na každý den něco dobrého, pár milých slov nebo třeba kratičký vystřižený komiks.

Přečtěte si také

Zrcadla dokážou zvětšit malý byt Obyvatelé menších bytů často podléhají nepříjemnému pocitu, že je jejich bydlení příliš stísněné. Mnohdy na ně dopadají pocity, že se zde necítí dobře a že to zkrátka není ono. Zvláště panelákové byty...
Eko-friendly interiér aneb jak chránit planetu prostřednictvím šetrného bydlení... Zatímco nekonečné hromady plastů zaplavují světové oceány a globální oteplování je ekologickým tématem číslo jedna, lidé si začínají uvědomovat, že je něco opravdu špatně. Recyklování už je v západní ...
Sedací vaky, taburety i závěsná křesla, aneb atypická místa k sezení v bytě... I když máte velký byt, nemusí to vždy znamenat, že dokážete usadit i celou návštěvu. A co si budeme povídat, sezení na zemi jednoduše není tím nejlepším kompromisem. Jak zajistit dostatek prostoru k s...